komfortowa łazienka

Jak stworzyć domową strefę komfortu?

Dom powinien być naszą oazą, do której wracamy z ogromną radością. Miejscem, w którym możemy zrelaksować się, wziąć odprężającą kąpieli po ciężkim dniu, zapomnieć o wszelkich problemach i czerpać wiele pozytywnej energii. Jak zatem powinniśmy urządzić nasze najbliższe otoczenie, aby czuć się w nim, jak najlepiej?

 

Urządzanie mieszkania a nasze zdrowie

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wielki wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie ma wygląd mieszkania w tym łazienki i pomieszczenia wc. Żyjemy w ciągłym ruchu, dlatego też nie przywiązujemy do tego zbyt dużej wagi – a jest to ogromny błąd! Przebywając w domowym otoczeniu, zewsząd oddziałują na nas przeróżne bodźce. Począwszy od światła, poprzez różnorodne zapachy, przedmioty, otaczające nas barwy, czy też docierające do nas dźwięki. Co więcej, na nasze samopoczucie wpływają również z pozoru mało istotne szczegóły, jak okładziny ścienne, płytki ceramiczne i tkaniny. Mając świadomość tych wszystkich czynników, jesteśmy w stanie zaaranżować sobie dom idealny.

A jaki właściwie powinien być dom idealny? Przede wszystkim − funkcjonalny, jednak równie ważne jest, by posiadał walor estetyczny oraz zapewniał komfort jego użytkownikom. Wszystkie te cechy powinny być odpowiednio zbalansowane, co zapewni, że w naszym mieszkaniu będzie panował przyjemny klimat. A gdy będziemy czuć się w naszym domu dobrze, z chęcią będziemy do niego wracać, by naładować baterie przed kolejnym dniem pełnym wyzwań.

 

Jak zaaranżować mieszkanie?

Faktem jest, że warto znać podstawowe zasady dotyczące oświetlenia, doboru poszczególnych kolorów, struktur glazury i terakoty do naszego mieszkania, a także wyboru dodatków, czy rozmieszczenia mebli. Jednak należy pamiętać, że przy aranżowaniu mieszkania powinnyśmy przede wszystkim kierować się naszymi potrzebami i gustem, gdyż nada mu to nietuzinkowego charakteru. Wnętrze powinno być idealnie dopasowane do jego mieszkańców. Ważne jest bowiem, by czuli się jak najlepiej we własnym lokum. A co za tym idzie − mogli w nim zarówno odpoczywać, jak i efektywnie pracować.

Podczas tworzenia domowej strefy komfortu, niezwykle ważne jest zapewnienie sobie przestrzeni. Nawet małe mieszkanie będzie wydawać się większe, dzięki zastosowaniu odpowiednich trików − z pozoru małe poprawki, mogą zmienić naprawdę wiele. Wrażenie przestrzenności możemy uzyskać dzięki eksperymentom z rozstawem mebli, światłem oraz kolorami − warto wybierać te jaśniejsze, w cieplejszej tonacji, dzięki temu wnętrze będzie przytulne. Natomiast stanowczo odradza się stosowania bardzo ciemnych barw, gdyż wprowadzają one dosyć depresyjny nastrój i optycznie zmniejszają pomieszczenie. Co więcej, warto pamiętać również o regularnym wietrzeniu i sprzątaniu naszego mieszkania – w czystym otoczeniu żyje się znacznie lepiej. Naszemu zdrowiu psychicznemu pomóc mogą również rośliny oraz zwierzęta, które są w stanie poprawić nam humor nawet w najgorszy dzień. Warto również zaznaczyć, że rodzaj komponentów, jakie wybieramy do naszego mieszkania także ma znaczenie. Ważne jest, by były to naturalne materiały. Bardzo istotnym etapem urządzania mieszkania jest również wyodrębnienie w nim strefy kąpielowej, relaksu, pracy, aktywności oraz snu, które odpowiednio wyposażone będą odpowiadać potrzebom wszystkich domowników.

Jak dobrze urządzić łazienkę?

Wiele osób podczas aranżowania własnego mieszkania, doświadcza problemów związanych z urządzeniem łazienki. Trudno się temu dziwić – jest to pomieszczenie, któremu znacznie trudniej nadać nietuzinkowy wygląd. Panują w nim problematyczne warunki, które wymuszają na nas postawienie na jego funkcjonalność, co nie musi się wiązać z rezygnacją z jego upiększania. Negatywne działanie ma przede wszystkim wilgoć. Może ona bowiem destrukcyjnie wpływać na niektóre elementy dekoracyjne, dodawane w celu podniesienia atrakcyjności wnętrza. Jednak nic straconego! Łazience można nadać niebanalnego charakteru, umieszczając w niej nietuzinkowe dekoracje, czy też dobierając oryginalne płytki łazienkowe, które ożywią nasze wnętrze. Na rynku dostępnych są również płytki pełniące funkcję obrazków. Dzięki modnym i ciekawym dekorom oraz mozaikom, mogą stanowić one doskonałe uzupełnienie naszej łazienki.

Mieszkańców Świętochłowic, którzy szukają produktów do wyposażenia łazienek, powinna zainteresować oferta salonu w Rudzie Śląskiej. Zapewnia on szeroki wybór wyposażenia łazienkowego, w tym m.in. efektowne, ścienne oraz podłogowe płytki łazienkowe, które charakteryzują się zarówno funkcjonalnością, jak i eleganckim wyglądem. Przypadną one do gustu osobom szukających tradycyjnych produktów, a także tym, które cenią sobie nietuzinkowy design. Co więcej, firma ta oferuje także możliwość wykonania nieodpłatnej wizualizacji łazienki. Tak atrakcyjna usługa z pewnością ułatwi potencjalnemu klientowi decyzję o wyborze odpowiedniego wyposażenia. Co więcej, korzystając z usług profesjonalnego salonu, można liczyć na fachową poradę, darmowy transport zakupionych produktów oraz godną polecenia firmę remontową, która profesjonalnie zrealizuje wizję klienta zgodnie z zaprojektowaną wizualizacją pomieszczenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

one × two =