Ubezpieczeni klienci biura podróży

Dlaczego warto korzystać z ubezpieczenia grupowego?

Nasze zdrowie i życie to wartości, na których chyba każdemu z nas zależy najbardziej. Dbając więc o siebie, jak i o swoją rodzinę warto pamiętać o tym, aby się ubezpieczać. Działanie takie pozwala zatroszczyć się o swoją przyszłość, w razie pojawienia się jakichś niebezpiecznych okoliczności, czy też wystąpienia groźnego zdarzenia losowego. Trzeba więc już teraz zrobić wszystko, aby w razie potrzeby potrafić odnaleźć się w tej niedogodnej sytuacji. Rozwiązaniem są chociażby ubezpieczenia grupowe. Sprawdź na jakich zasadach działają i dlaczego warto z nich korzystać!

Czym jest ubezpieczenie grupowe?

Ubezpieczenie grupowe to rodzaj ubezpieczenia, które jest przeznaczone dla grupy osób, a nie dla pojedynczych jednostek. Z takim rodzajem ubezpieczenia można więc spotkać się chociażby wśród pracowników danej instytucji lub firmy, w biurze podróży, banku oraz w szkole lub na uczelni.

Z ubezpieczenia grupowego korzystają przede wszystkim:

  • pracownicy,
  • pracodawcy,
  • klienci biura podróży,
  • kredytobiorcy,
  • pracownicy szkół oraz uczniowie
  • studenci

Takie ubezpieczenia gwarantują ochronę poszczególnym członkom danej grupy, ale również członkom ich rodziny. Jednak wszystko zależy oczywiście od oferty ubezpieczeniowej jaka zostanie w danym przypadku wybrana. Grupowe ubezpieczenia na życie są zobowiązane do wypłaty świadczenia w przypadku wystąpienia kilku zdarzeń. Należą do nich chociażby: śmierć osoby ubezpieczonej lub członka jego rodziny oraz zaistnienie uszczerbku na zdrowiu spowodowanego różnego rodzaju nieszczęśliwymi wypadkami.

Jakie są zalety ubezpieczenia grupowego?

Zastanawiasz się, czy ubezpieczenie grupowe to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie. Zapoznaj się z jego największymi zaletami.

 • Dzięki zdecydowaniu się na ubezpieczenie grupowe zyskujesz ochronę swoich interesów w zakresie podstawowym. Co do zasady nie mają znaczenia w tym przypadku czynniki takie jak: Twój stan zdrowia czy wiek.
 • Jeśli jesteś pracownikiem składki na ubezpieczenie potrącane są z Twojej pensji, więc tak naprawdę nawet nie czujesz, kiedy płacisz pieniądze, które w przyszłości mogą okazać się niezbędną pomocą.
 • Ubezpieczenia grupowe są zdecydowanie tańsze od ubezpieczeń indywidualnych. Firmy ubezpieczeniowe oferują bowiem wiele zniżek.
 • Składki nie są wysokie.
 • Z ubezpieczeń grupowych może korzystać naprawdę wiele instytucji, tak naprawdę jedynym minimum jest to, że muszą do niego przystąpić przynajmniej 3 osoby.
 • To duża wygoda, nie musisz pamiętać już o zakupie indywidualnego ubezpieczenia. Ważną zaletą jest również minimum formalności, jakie musisz spełnić przystępując do ubezpieczenia grupowego.

Zalety ubezpieczenia grupowego to gwarancja dla każdego, kto z nich skorzysta na to, że w razie niebezpiecznego zdarzenia udzielona zostanie potrzebna pomoc. Ubezpieczenie grupowe to nic innego jak stabilizacja i bezpieczeństwo, które zyskasz, jeśli się na nie zdecydujesz. Nie zwlekaj już dłużej i zadbaj o swoją przyszłość już teraz, później sobie za to podziękujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

eight − four =