Estetyczny uśmiech

Na czym polega leczenie protetyczne?

Martwisz się nieestetycznym wyglądem swoich zębów, a może kompleksy wywołują u Ciebie widoczne braki zębowe? Rozwiązaniem Twoich problemów będzie wizyta u stomatologa świadczącego usługi z zakresu protetyki i dopasowanie przez niego odpowiedniego leczenia, dzięki któremu znów będziesz uśmiechać się z radością i pewnością siebie. Zapoznaj się z tym artykułem, aby dowiedzieć się, na czym polega leczenie protetyczne.

Kto powinien skorzystać z usług protetyka?

Dzięki leczeniu protetycznemu możliwe staje się estetyczne wypełnienie tkanek oraz braków zębowych,  powstałych wskutek choroby lub zaniedbania zębów. Jest ono wskazane zarówno w przypadku pacjentów posiadających różnego rodzaju wady zgryzu oraz tych, którzy zęby stracili. Odpowiednio dobrana proteza jest w stanie je odtworzyć i przywrócić prawidłowe funkcjonowanie narządu żucia, a co za tym idzie − wyeliminować ryzyko wystąpienia chorób jamy ustnej oraz poważnych problemów z jedzeniem, mówieniem, czy też oddychaniem.

Stomatolog, aby dopasować do pacjenta odpowiedni rodzaj leczenia protetycznego, musi wziąć pod uwagę m.in. jego wiek, stan zgryzu, liczbę brakujących zębów, ich lokalizację w jamie ustnej, a także jakość zębów, które zostały.

 

Rodzaje wypełnień protetycznych

Protetyka stwarza wiele zróżnicowanych możliwości na przywrócenie estetycznego wyglądu uzębienia pacjenta. Wśród aktualnie dostępnych protez zębowych możemy wyróżnić protezy: stałe – umieszczone w jamie ustnej na stałe, ruchome – wyjmowane z ust, kombinowane – stanowiące połączenie protez ruchomych i elementów protez stałych, tj. zasuw, zatrzasków.

Do najpopularniejszych i najskuteczniejszych wypełnień braków zębowych należą:

  • Korony – jest to niezwykle skuteczny sposób na odbudowę uszkodzonego zęba. Jednak należy podkreślić, że ten typ leczenie nie będzie skuteczny w przypadku zbyt mocnego zniszczenia. Ząb musi bowiem wystawać kilka milimetrów ponad dziąsło, aby korona mogła się na nim utrzymać oraz prawidłowo spełniać swoją funkcję – ochronę zęba przed wszelkimi uszkodzeniami i chorobami.
  • Mosty – ta metoda doskonale sprawdza się w przypadku braków zębowych. Mostem nazywa się połączone ze sobą korony protetyczne. Zostaje on podparty na zębach, które znajdują się po obu stronach luki, dzięki czemu bardzo dobrze ją maskuje. Dodatkowo, ze względu na sposób ich mocowania, mosty wyróżniają się dużą wygodą użytkowania.
  • Licówki – są mocowane na powierzchni zęba, dzięki czemu poprawiają jego kształt i kolor, a co najważniejsze – nie osłabiają jego struktury. Dodatkowo, licówki są cienkie, co zapewnia niezwykle naturalny efekt.
  • Wkłady koronowe (Inlay’e) – to precyzyjnie odwzorowywane części zniszczonego zęba, które następnie są do niego dokładnie dopasowywane. Mogą być traktowane jako alternatywa wypełnień ubytków zębowych za pomocą plomb. Wkłady koronowe charakteryzują się bowiem o wiele większą skutecznością oraz trwałością.

 

Z usług jakiego protetyka warto skorzystać?

Wybór gabinetu stomatologicznego, w którym poddamy się leczeniu protetycznemu to niezwykle ważna decyzja. Przed jej podjęciem, należy zasięgnąć opinii o jakości świadczonych w nim usług, aby upewnić się, że zostanie nam zapewniona odpowiednia opieka. Leczenie protetyczne powinno być każdorazowo indywidualnie dopasowywane do potrzeb pacjenta, gdyż jest to gwarancja jego skuteczności.

Mieszkańcy Pszczyny, którzy zdecydowali się skorzystać z usług protetycznych, powinni zwrócić szczególną uwagę na Gabinet stomatologiczny Zaremba Ort. Jest to firma z tradycjami i wieloletnim doświadczeniem. Zapewnia ona komfort i kompleksową obsługę każdemu pacjentowi. W trosce o jego dobro i zadowolenie z efektów leczenia wykwalifikowani stomatolodzy dokładają wszelkich starań, aby precyzyjnie zdiagnozować problem klienta, a następnie skutecznie go rozwiązać. Gabinet stomatologiczny Zaremba Ort świadczy profesjonalne usługi z zakresu protetyki, ortodoncji, endodoncji, a także stomatologii chirurgicznej, dziecięcej oraz estetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × four =